April 18, 2014

Wymianka Wielkanocna *** Easter Quilling Cards Exchange


И снова здравствуйте!

Несмотря ни на что, публикую сегодняшний пост. Он будет необычным и достаточно длинным. В большинстве своем посвящен полькам, поэтому и текста по-польски будет немножко больше :) Не обессудьте!
Итак, несколько недель назад пришла мне в голову идея организовать квиллинг-обмен между желающими девочками-рукодельницами из Польши. Почему я так "избирательно" подошла к вопросу? Да, потому что квиллинг здесь в Польше еще не так известен и распространен, как в других странах: здесь нет школ специальных, сайтов специальных, даже литературы на польском нет. И все, кто мало-мальски или "велико-вельски" этим делом занимается живет в своем скромном блого-мире и тихонько крутит полоски. А хотелось бы общения, общения, общения... Вот поэтому этой первой акцией я решила нас всех познакомить. Масштабы, как для первого раза совсем неплохие - 15 человек, в общей сложности. Все оставили заявочки в специальном формуляре, а потом я сделала цепочку таким образом, что каждая девочка знала, кому отправляет, но не знала, от кого получит. Обязательным условием было - квиллинговая работа! И все справились на ура! Ниже буду показывать и рассказывать, кто как и что :) а то многа букав
_________________________________________________________________________________
Hi there!
That's me again :) You probably think that I have hyper active period, because I write somethin everyday:) 
But today I want to tell you about our Easter quilling cards exchange among Polish artisans. I've decided to envolve ladies who make quilling in some socializing project and offered them to enter my Easter cards exchange. Each of them get information to whom they should send the quilling card, but nobody knew whos card would come to them. It was a surprise :) 
We had 15 participants from all over the country and it was great fun when I saw next blog entry about a Easter quillig surprise :) 
Below you can see our results!
_________________________________________________________________________________
Witam! 
Dziś chciałabym napisać o jednym pięknym wydarzeniu, a mianowicie o Quillingowej Wymianie Wielkanocnej :) Tutaj {KLIK} była informacja dotycząca warunków i ustaleń. 
W wyniku zgłosiły się 15 osób łącznie ze mną (bo jak mogłam się nie zgłosić do własnej inicjatywy?) i każdy dostał swojego kurczaczka z adresem i zaczął czarować przepiękne i przecudne kartki quillingowe. A do kartek, jak się potem okazało, każda z dziewczyn postarała się dorzucić jakąś miłą niespodzinkę :) Bardzo się cieszyłam na każdy nowy wpis o paczce czy kopercie z prezentami. Wierzę w to, że ta akcja pozwoliła troszeczkę zrzeszyć grono Polek, które kochają kolorowe paski papieru. A te dziewczyny, które nie zdążyły się do nas dołączyć lub nie mogły z innych powódów - nie smuczcie się - na pewno niedługo wymyślimy coś innego, coś fajnego. 
Tu zaczynam się chwalić kartką i jajeczkami od Basi Kurzawskiej z The Quilling Time. Piękne wiosenne stokrotki, krzyż wykonanny tak precyzyjnie - bardzo piekna praca. I jajka...
Słów mi brak, szczęka opadła, gdy to zobaczyłam! To duże jajo, to styropianowe chyba, ale to mniejsze, to normalna taka wydmuszka, z tego, co udało mi się wyeksplorować :)


No i moja kartka, którą wysłałam do Darii  z Paper Paradise

I na koniec lista uczestniczek i ich prace:

Daria z Paper Paradise
Dorotka z quilling-paw

Grażyna z Magic Creations

Grażyna  z Sobą być
Małgosia (bloga jeszcze nie posiada, ale tworzy z pasją pooglądać można tutaj)
Marzena (jej prace można obejrzeć na tej stronce)
Dobrosława z Papierkowej Strony Dobrosławy
Małgosia - poczatkująca pasjonatka cardmakingu, scrapbookingu i quillingu (ta-ta, takich oto śmiesznych "polskich" słów)
Karolina z PannaKoralina
Kasia z K-art
Patrycja z Quillingowa mama

Ela z Eliza Art
Basia z The Quilling Time
no i ja :)

Dziękuję dziewczynom za chęć udziału w wymiance i za cudne prace! Mam nadziję, że każda z Was ucieszyła się z prezentów i kartek!

A resztę świata gorąco zapraszam na ich stronki i blogi!
-------------------------------------------------------------------------------------

Поздравляю всех своих друзей (то есть вас) со светлым праздником Пасхи!
***
Happy Easter for all my followers, readres and friends! 
God bless you!
***
Wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim swoim obserwatorom, przyjaciołom, znajomym, kolegom i koleżankom! Smacznego jajka!9 comments:

 1. Wszystkie prace są przepiękne :) Dziękuję za życzenia, które dostałam na maila. Tobie również życzę Wesołych Świąt i Smacznego Jajka! Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Serdecznie dziękuję za życzenia!
   Też myślę, że dziewczyny świetnie się spisały!!!

   Delete
 2. Pojęcia nie masz, jak się cieszę, że kartka się podoba (bo głównie kartką się stresowałam).

  Duże jajo faktycznie na styropianie robione (tak, jak moje zwierzaki quillingowe). Koszyczek na wydmuszce, bo mi zostały (a po co marnować i wywalać, hi hi).

  Pozostałe prace są niebiańskie. Rewelacja, ile można w quillingu pomysłów wykorzystać. Wszystko zależy od wyobraźni, która przecież jest nieograniczona.

  Coś mi dziś FB szwankuje, więc tutaj pozwolę sobie złożyć Tobie najserdeczniejsze życzenia: zdrowych (przede wszystkim!), wesołych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Basiu, jajeczka zostały docenione przez całą rodzinkę i świetni się prezentują na rodzinnym stole. Dziękuję zatem w imieniu całej rodzinki!
   Co do samego quillingu jako dziedziny pepieroplastyki to też uważam, że jedynym ograniczeniem jest wyobrażnia, bo papier jest tak wdzięcznym materiałem, że można czarować bez końca!

   Delete
 3. Kasiu! dziękuję a życzenia @ , dziękuję za zorganizowanie tej fajnej zabawy. Koleżanki pokazały, że potrafią robić śliczne prace. Tobie również Wesołych Świąt Wielkanocnych, pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Elu, cieszę się, że wszytskim się podobało. Myślę, że owtorzymy to niebawem :P

   Delete
 4. Dziękuję za zorganizowanie wymianki Kasiu :) to była świetna zabawa i trochę też wyzwanie bo tak nie do końca czuję Wielkanocne klimaty ;) Ślę serdeczne życzenia - duuużo radości i uśmiechu :)

  ReplyDelete
 5. Wspaniała zabawa.
  Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych !!!

  ReplyDelete
 6. Super wymianka, jakoś przegapiłam, ale jeżeli będziesz robiła za rok, to chętnie się zapiszę. Kartki piękne i każda inna, a od Ciebie mailowo też dostałam za co dziękuję :) Pozdrawiam

  ReplyDelete